Quality ingredients for a simple and timeless recipe. Try our Pizza-flavoured tarallini, the savoury snack made with quality ingredients.
GLUTEN-FREE PIZZA-FLAVOURED TARALLINI
Ingredients: rice flour, potato starch, white wine (contains sulphites), high-oleic sunflower oil, corn flour, corn starch, extra virgin olive oil, emulsifying agent: sunflower lecithin, psyllium fibre, salt, 3% spice mix (tomato powder, oregano, onion-contains sulphites), thickening agents: xanthan gum, natural flavours.
Vegan product, source of Fibre.
May contain traces of Sesame and Mustard.
Weight: 180gr
Format: multipack of 6 x 30g packs
Nutritional values per 100 g of product
| Energy | 1923kcal – 458kj |
| Fats | 15,7g |
| of which saturated fatty acids | 2g |
| Carbohydrates | 73,4g |
| of which sugars | 1,2g |
| Fibres | 3g |
| Protein | 4,1g |
| Salt | 2,5g |
The Company reserves the right to make changes without notice.
Share on: